SK UK

Čo je OwNet?

OwNet Vám umožní prehliadať internet rýchlejšie, zdieľať webové stránky, dokumenty a prezerať uložené stránky dokonca bez pripojenia k internetu. Aplikácia OwNet pozostáva z nasledujúcich častí.


1. Hlavná aplikácia

Hlavná aplikácia musí byť spustená, aby ste vo svojom prehliadači mohli využivať všetky funkcie aplikácie OwNet. Z tohto okna taktiež môžete "chatovať" s ľudmi na blízku používajúcimi OwNet a zdieľat s nimi súbory. Toto okno Vám tiež dáva možnosti konfigurovať OwNet. K týmto možnostiam sa dostanete po kliknutí na odkaz Tools v hornom menu.


2. Prehliadanie webu s OwNet

Pri surfovaní na internete OwNet automaticky ukladá navštívene web stránky a umožní Vám ich opätovne prezerať aj keď strátite pripojenie k internetu. OwNet taktiež obohacuje váš zážitok z prehliadania webu, nakoľko ponúka možnosť hodnotiť, odporúčať a označovať jednotlivé web stránky.

OwNet panel

OwNet panel je zobrazený na obrázku v ľavom rohu každej web stránky ktorú navštívite. Poskytuje nasledujúce funkcie:

  • Tlačidlo odkazuje na domovskú stránku OwNet aplikácie
  • Toto tlačidlo nanovo načíta práve otvorenú stránku
  • Po kliknutí na toto tlačidlo sa zvýraznia odkazy na iné stránky, ktoré už boli uložené OwNet aplikáciou a je ich možné prezerať aj bez nutnosti pripojenia sa k internetu
  • Tlačidlo hviezdička otvorí OwNet box, ktorý dáva možnosť hodnotiť, odporúčať a označovať aktuálnu stránku
  • Ak Vám panel pri prehliadaní stránky zavazdia, možete ho zatvoriť kliknutím na krížik.

OwNet box

OwNet box sa otvorí po kliknutí na “Show OwNet” odkaz v OwNet paneli. Tento box dáva možnosť ohodnotiť, odporučiť a označiť aktuálnu stránku.


3. OwNet domovská stránka

Domovská stránka OwNet je miesto, kde možete vidieť všetky aktivity vo vašom OwNet-e. Môžete tu vidieť hodnotenia, odporúčania a zdieľané súbory Vami ale aj ostatnými používateľmi na OwNet sieti. Pristúpiť k tejto stránke môžete kliknutím na tlačidlo domčeku na OwNet paneli alebo napísaním adresy: http://my.ownet/.

Táto stránka Vám tiež umožní registrovať sa a prihlásiť sa, čo je potrebné k poskytnutiu možnosti využiť plnú funkcionalitu OwNet aplikácie. Môžete tu tiež vyhľadávať v uložených web stránkach OwNet-u aj bez pripojenia k internetu.